before & after

Farba do tablic

11:04


W ten deszczowy poranek chciałam Wam pokazać, do czego wykorzystałam farbę tablicową. Większość z Was zna pokoje dziecięce i kuchnie ze ścianami pomalowanymi farbą tego rodzaju, a ja wykorzystałam ją do dodatków.  


Farbę kupiłam, żeby przerobić mój okap kuchenny.  Od początku wiedziałam, że wybrałam zły odcień bejcy, zdecydowanie zbyt czerwony. Ponieważ nie mogłam patrzeć na kąt kuchenny z okapem, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Oprócz koloru drewna zmienił się także kolor fug, jak widać początkowo był jasnobeżowy. Do tego celu użyłam renowatora do fug – bardzo pracochłonne zajęcie, ale zdecydowanie było warto.Kolejną rzeczą podaną obróbce były stare zniszczone szachy. Siostra mojego męża poprosiła, żebym przerobiła je na szkatułkę na biżuterię, ale kierunek zmian pozostawiła mnie.  Ponieważ wiedziałam, że szkatułka znajdzie się w szarej łazience, szybko wpadłam na pomysł, jak nadać jej drugie życie. Z jednej strony zrobiłam coś w stylu decoupage przy użyciu odbitki ksero i środka znanego jako Modge Podge. Niestety nie wyszło zbyt dobrze, bo starłam zbyt mało warstw, ale robiłam to pierwszy raz. Mimo wszystko ta strona podobała się bardziej. Drugą stronę, tam gdzie była szachownica, pomalowałam farbą tablicową. Niestety nie zrobiłam zdjęcia przed, ale pamiętam, że pudełko miało żółtawy odcień drewna.Trzecim przedmiotem, który poddałam przemianie była ramka, która trochę mi się znudziła. Ramka miała kremowy odcień, który według mnie gryzł się z białymi futrynami i listwami przypodłogowymi, więc najpierw pomalowałam ją białym matowym sprayem, a dopiero później użyłam farby do tablic. Et voila!Pozdrawiam Was ciepło,

Czytaj również

9 komentarze

 1. Okap wygląda świetnie. Bardzo korzystna zmiana :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie .

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne mieszkanie, cudowne, przytulne i z klimatem który uwielbiam. Gratuluję wyczucia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna kolekcja emaliowanych przyborów kuchennych!! Gdzie mozna takie nabyć? Agnieszka a.g.n.e.s.s@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszko, to łyżki z kolekcji Nigelli Lawson. Dostałam je w prezencie ślubnym, były chyba dostępne na redonion.pl

   Usuń
 4. Chciałabym się się dowiedzieć czy Pani farba tablicowa jest odporna na tłuszcz i gorąco? Czy nie schodzi z okapu i czy można z niej usunąć ewentualny tłuszcz który tam pryśnie np. z patelni? Dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po roku użytkowania wydaje mi się, że tak.

   Usuń
  2. Bo zastanawiam się nad pomalowaniem ściany gdzie znajduje się okap i płyta gazowa farbą tablicową i czy będzie można z niej właśnie usunąć ewentualny tłuszcz bez problemu

   Usuń
  3. Nie spotkałam się z takim rozwiązaniem i raczej bym nie zaryzykowała. U mnie jednak ten okap ma małe szanse na zatłuszczenie.

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.